Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy.

2.W tym tygodniu wspominamy:      
       w poniedziałek – św. Stanisława Kostki, Zakonnika – patrona Polski – święto
       w środę – św. mm Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
       w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto
       w sobotę – św. Pio z Pietrelciny, Kapłana

3. W przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o godz. 12:00.

4. Serdecznie zapraszam na odpust św. Teresy za dwa tygodnie w niedzielę 1 października. Suma o godz. 11:30 z udziałem zaproszonych kapłanów a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. w intencji Parafian odprawi i kazanie wygłosi ks. Ryszard Siwek proboszcz z Wonieścia. Proszę całą obsługę liturgiczną, scholę, poczty sztandarowe, wspólnotę różańca i dziewczynki do sypania kwiatków.

5. W poniedziałek swoje imienny obchodzi ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki. Polecamy go naszym modlitwom.

6. Z cmentarza zostały wywiezione wszystkie śmieci. Proszę zostawiać je w wyznaczonym miejscu a wzdłuż ogrodzenia. Dziękuję tym, którzy pomagają mi dbać o czystość cmentarza. Dziękuję za pomoc w załadunku kontenera. Również za wykonane prace przy montażu nowych rynien na budynkach gospodarczych probostwa.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję dzierżawcom ziemi za złożone opłaty a pozostałym przypominam o ich terminowym uregulowaniu. Dziękuję też za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 91 – 99a a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 114a – 106b.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński