Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za tych, którzy muszą się tułać po świecie nie mając swojego domu. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00 (w przyszłą niedzielę o 11:30). W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

2.W tym tygodniu wspominamy:           
            w środę – św. Wincentego à Paulo, Kapłana
            w czwartek – św. Wacława, Męczennika
            w piątek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – święto
            w sobotę – św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła

3. Serdecznie wszystkich zapraszam na odpust św. Teresy w przyszłą niedzielę 1 października. Suma o godz. 11:30 na którą zaprosiłem też kapłanów dekanatu. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszę św. w intencji Parafian odprawi i kazanie wygłosi nowy proboszcz z Wonieścia ks. Ryszard Siwek. Proszę całą obsługę liturgiczną z szafarzami, ministrantów, scholę, poczty sztandarowe, wspólnotę różańca oraz dziewczynki do sypania kwiatków.

4. Zapraszam na XXI Rajd Różańcowy w sobotę 7 października. Wyruszamy o godz. 9:30 (zbiórka 9:15). Szczególnie są zaproszone dzieci I komunijne, którym poświęcę różańce u Matki Bożej Góreckiej oraz kandydaci do bierzmowania i nasza schola do prowadzenia śpiewów. Ale zapraszam też wszystkich, którzy czują się młodzi przed Bogiem i chcą z nami pójść do Matki.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za dokończenie prac przy rynnach na budynkach gospodarczych probostwa oraz za wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół probostwa. Ostatnim dzierżawcom przypominam o ich terminowym uregulowaniu opłat. Dziękuję również za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”. Zapłaciłem ostatnią część daniny diecezjalnej od 100 % mieszkańców mimo iż zebraliśmy tylko od 58 %. Wymienianki za zmarłych można zamawiać w kancelarii lub zakrystii. Ofiara od całorocznych wynosi 30 zł od osoby lub nazwiska. Jednorazowe – ofiara dowolna. 

6. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 104 – 94 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92 – 88.

7. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński