Nabożeństwa majowe

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00. Nabożeństwa różańcowe do wtorku po Mszy św. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek Nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

w środę – Wszystkich Świętych – uroczystość
          w czwartek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
          w sobotę – Św. Karola Boromeusza, Biskupa

3. W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. W środę będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 8:00 do 10:30 i od 12:00 do 14:00 na remonty i prace pielęgnacyjne prowadzone na cmentarzu oraz na wywóz śmieci. Będzie też możliwość zamówienia wymienianek jednorazowych i rocznych u pań, które będą dyżurować i wypisywać je od godz. 13:00 do zakończenia Mszy św. w domu przedpogrzebowym na cmentarzu. Wszystkie sprawy dotyczące opłat cmentarnych są wyjaśniane w biurze parafialnym. Po upływie 20 lat od daty śmierci miejsce pochówku wraca do dyspozycji administracji cmentarza – chyba, że została wniesiona opłata na kolejne lata. Lista grobów do likwidacji znajduje się w gablocie przy cmentarzu.

4. W czwartek Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. o godz. 18:00 procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny u chorych w I piątek od godz. 8:00, spowiedź św. od godz. 17:00.

6. W środę od godz. 12:00 do czwartku do godz. 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga (raz i za jednego zmarłego). Od dnia 1 do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. By zyskać odpust wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca papieża.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek po Mszy św. (od poniedziałku 6 listopada rezerwuję Msze św. na 2024r w niedzielę lub sobotę – tylko po dwie rezerwacje na rodzinę).

8. Trwa remont Domu Parafialnego. Dziękuję za wymienione okna. Kontynuujemy prace przy elewacji zewnętrznej i obróbce okien. Wszystko jest finansowane na bieżąco.

9. Kancelaria czynna tylko w poniedziałek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Wymienianki za zmarłych można zamawiać w kancelarii lub zakrystii.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 22 – 18 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 16 – 12.

11. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.