Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Upamiętnienie IV rocznicy nawiedzenia Matki Bożej

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Po Mszach zbieramy ofiary do puszek na misje. Gorzkie Żale o godz. 15:00. W tygodniu o godz. 18:00 a w środę o 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 – prowadzą Rodzice Scholii a za tydzień Matki Różańcowe. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pierwsza sobota miesiąca. 

2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 upamiętniamy IV rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku w naszej parafii, która odbyła się 28 i 29 lutego 2020 r. Zaproszona jest młodzież przygotowująca się do bierzmowania w ramach obowiązkowej katechezy (przynoszą zeszyty).

3. Za tydzień w sobotę rozpoczynamy rekolekcje parafialne o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja a w poniedziałek szkolne. Prowadzi O. Florencjan z Gdańska – Nowego Portu. Będą się odbywać w kościele św. Bartłomieja z wyjątkiem Mszy św. w środę o 9:00 na zakończenie rekolekcji szkolnych. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Składka zbierana w kościele w sobotę i niedzielę w przyszłym tygodniu (z wyjątkiem Gorzkich Żali) będzie przeznaczona dla OO Franciszkanów jako podziękowanie za ich trud apostolski podejmowany co roku w naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Objazd chorych będzie z okazji rekolekcji parafialnych w środę 6 marca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek pół godziny przed drogą krzyżową.

5. Jak w ubiegłych latach w Wielki Piątek pójdziemy Drogą Krzyżową z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Została jeszcze jedna wolna stacja. Teksty będą do odbioru w zakrystii w niedzielę Palmową. Scholę proszę o prowadzenie śpiewu podczas całej drogi.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną w wysokości 3 zł 50 gr. Dziękuję 42 rodzinom, które już tę ofiarę złożyły. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na ofiary do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. W czasie rekolekcji w następny poniedziałek – nieczynna. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone dzierżawy i podatek za ziemię. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach od tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Zapłaciliśmy 2500 zł. za ogrzewanie i oświetlenie w ostatnich dwóch miesiącach.

8. „Bóg zapłać” za wszystkie załatwiane w urzędach sprawy związane ze zbliżającym się remontem kościoła św. Bartłomieja oraz wykonane prace porządkowe w kościele św. Teresy.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 1 – 11.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem, Mały Przewodnik, Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński