Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 (za tydzień o godz. 15:00 z dziećmi I komunijnymi i ich rodzinami). Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie 17 maja o godz. 17:00 w kościele św. Teresy.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      we poniedziałek – Św. Apostołów Filipa i Jakuba – święto
      w środę – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która rozpoczyna modlitwy przygotowujące do niedzieli Zesłana Ducha Świętego przypadającą w kolejną niedzielę.

4. Za tydzień w niedzielę 12 maja przeżywamy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę 11 maja od godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Będzie spowiadać dwóch kapłanów. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w poniedziałek i środę o godz. 18:30 w kościele św. Teresy. I dlatego kancelaria w poniedziałek jest nieczynna.

5. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w piątek 10 maja o godz. 19:00 na probostwo.

6. Dziękuję za przygotowanie kościoła do uroczystości NMP Królowej Polski oraz scholii za oprawę muzyczną Mszy św. za Ojczyznę.

7. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną, którą parafia musi uregulować od wszystkich mieszkańców do końca czerwca. Oraz za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii i na konto parafii. Składka w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. jest na prace remontowe w Parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Proszę o pilnowanie terminów rezerwacji Mszy św. (minimum 2 tygodnie przed odprawieniem), ponieważ czekają intencje pogrzebowe, które będą wpisywane w wolne miejsca.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy rodziców klas II, których dzieci idą w przyszłym roku do I komunii św. a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 45 – 55.

ks. Piotr Kufliński