PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Trwa Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Bożego Narodzenia oraz czas refleksji nad naszym życiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej, które pielgrzymują po domach naszej parafii. We wtorek po IV niedzieli Adwentu w czasie Rorat figurki będą wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 3. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 4. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła
  we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 5. W trosce o lepsze korzystanie z niedzielnej Eucharystii przez naszych chorych rozpoczynamy od najbliższej niedzieli tj. 13 grudnia, rozwożenie dla tych, którzy chcą nie mogąc osobiście uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. komunię św. do domów. Posługę będą wypełniać nadzwyczajni szafarze w co drugą niedzielę. Objazd będzie rozpoczynał się po zakończeniu Mszy św. o godz. 9:30. Chętni, którzy chcą się jeszcze dołączyć do już zgłoszonych i korzystać z tego dobrodziejstwa proszę aby przez swoich najbliższych dali znać. Objazd kapłana do chorych w I piątek miesiąca z komunią św. i możliwością spowiedzi oraz namaszczenia pozostaje bez zmian.
 6. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 16 grudnia według stałego planu. Komunia św. co 20 min.
 7. Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 na probostwo. Zespół kontynuuje w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Przygotowane prezenty w akcji: „Prezent dla dziecka” prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do soboty 19 grudnia.
 8. Szkolne Koło Caritas będzie sprzedawać w przyszłym tygodniu (w sobotę i niedzielę) ręcznie wykonane kartki świąteczne. Serdecznie polecamy.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 9 – 1 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej 2 – 10. Serdecznie dziękuję za oczyszczenie rynien na probostwie i mojemu sąsiadowi za wycięcie topól, które rosły przy samym płocie cmentarza dzięki czemu zrobiło się bezpieczniej na nim.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.

ks. Piotr Kufliński