PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Trwa Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas refleksji nad naszym życiem i przygotowania do spotkania z Bogiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej, które pielgrzymują po domach naszej parafii. Rodzina, do której przybędzie figurka niech zbierze się razem na wieczorny pacierz. We wtorek po IV niedzieli Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce.
 3. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 1:800, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 4. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:w poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  w sobotę – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy

 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:kl. II   G.      w środę o godz.       16:30

  kl. III  G.      w środę o godz.       17:15

  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:30

 6. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 17 grudnia. Szczególnie zapraszam kto tylko może do południa bo będę miał trzech kapłanów. Komunia św. co 20 nim.
 7. Zespół Caritas kontynuuje w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Przygotowane prezenty w akcji: „Prezent dla dziecka” prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do czwartku 18 grudnia.
 8. Dziś uroczystość odpustową obchodzi parafia św. Barbary w Buczu. Suma o godz. 12:00.
 9. Szkolne Koło Caritas sprzedaje kartki świąteczne przy wyjściu z kościoła w cenie 2,5 zł. Serdecznie polecamy. Będą do nabycia też w przyszłą niedzielę.
 10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 11. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Teresy parafian z ul. Ogrodowej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Krętej 47 – 37.
 12. Polecamy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.

ks. Piotr Kufliński