PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej chór parafialny.
  2. Dziś rozpoczynają się konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa we Farze w Śmiglu o godz. 15:30, potem jest Msza św. i druga nauka.
  3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia musi opłacić od 100% mieszkańców. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.
  4. Za dwa tygodnie zaczynamy nasze Misje Parafialne. Programy są już wydrukowane i można je już zabierać do domu. Przygotowaliśmy dla każdej rodziny po egzemplarzu.
  5. Wzorem lat ubiegłych chciałbym, abyśmy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek przeszli z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam wszystkie grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję od dziś w zakrystiach i kancelarii. W tym roku będzie jeszcze jedna publiczna droga krzyżowa w piątek 9 marca w czasie misji św. tą samą tracą o godz. 14:00. Też proszę o niesienie krzyża przez grupy parafian. Chętnych proszę o zgłaszanie się (zwłaszcza szybko na tę pierwszą w czasie misji parafialnych na 9 marca.)
  6. Po pięknych śpiewach kolęd przy żłóbku zrodził się pomysł odtworzenia grupy chętnych dzieci, które chciałyby brać bardziej czynny udział w liturgii niedzielnej Mszy św. uświetniając ją swoim śpiewem i może grą na instrumentach. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie 20 lutego we wtorek na godz. 16:30 do salki Domu Wiejskiego – pomieszczenie w piwnicy (wejście od ośrodka zdrowia). Dzień i godzinę następnych spotkań można dostosować.
  7. Na stronie internetowej naszej parafii pojawiła się zakładka poświęcona naszym bohaterom Powstania Wielkopolskiego, których groby są na naszym cmentarzu. Dziękujemy bliskim za udostępnienie wszelkich informacji. Gdyby pojawiły się jakieś błędy lub nowe informacje to prosimy o kontakt.
  8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w lutym a zwłaszcza w czasie misji parafialnych (będzie nas trzech kapłanów). „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne dokonywane w kancelarii parafialnej i na konto bankowe. Zakupiłem księgi do wpisywania sakramentów do kancelarii parafialnej i naczynia do przechowywania olejów św.
  9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 15 – 31 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 37 – 43.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński