PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15:00 z rozważaniem pasyjnym. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o godz. o 17:15 droga krzyżowa i wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dziś przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka.

2. W tym tygodniu wspominamy:   
        w sobotę – Św. Józefa Oblubieńca NMP – uroczystość

3. Wzorem ubiegłych lat organizujemy Drogę Krzyżową w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji tej publicznej modlitwy: tzn. – niesienia krzyża i czytania rozważań. Jest jeszcze 6 wolnych stacji. Scholę proszę o prowadzenia śpiewu podczas drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii.

4. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od wieczora IV soboty Wielkiego Postu do środy włącznie tj. od 26 do 30 marca. Jest możliwość zamówienia w tych dniach dodatkowych Mszy św. Zaproszeni są wszyscy, szczegółowy program podam za tydzień.

5. Chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu podczas liturgii oraz naszej wspólnocie jako ministranci zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę 19 marca o godz. 11:00 na salkę. Konieczna jest zgoda rodziców.

6. Od ubiegłej Niedzieli składamy w kopertach daninę diecezjalną. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 53 rodzinom, które już to uczyniły. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, „Bóg zapłać” za pierwsze ofiary (dotąd zebraliśmy 112 zł).

7. Składka w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na remonty parafialne. „Bóg zapłać ofiarodawcom”. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”. Zapłaciłem za wszystkie naprawy związane z ostatnimi wichurami. Z ubezpieczenia udało się odzyskać 85% wydanych na ten cel pieniędzy. Zamówiona została kostka na dokończenie prac na cmentarzu.

8. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach. Dziękuję dzierżawcom ziemi parafialnej za opłatę podatku i dzierżawy. Pozostałym przypominam o terminie podatku – I rata mija 15 marca i dzierżawy za grunty do 30 marca.

9. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji po rocznicy nawiedzenia Matki Bożej i za wszystkie wykonane prace. Za sprzątanie kościołów oraz za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 2 – 8 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Mostowej nr 7 – 13.

10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz ostatnie książeczki „40 dni z Bogiem” – przewodnik po Wielkim Poście w cenie 6 zł.

ks. Piotr Kufliński