Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 a środę o 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (prowadzą dzieci I komunijne a w następną radni parafialni) w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Dzień spowiedzi Wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów w czwartek 30 marca wg stałych godzin.

2. W tym tygodniu wspominamy:    
     w poniedziałek – Św. Józefa Oblubieńca NMP – uroczystość
     w sobotę – Zwiastowanie Pańskie – uroczystość
                                                       (po Mszy zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia)

3. Droga krzyżowa w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Jedna stacja (XI) czeka jeszcze na prowadzących. Rozważania poszczególnych stacji będą do odbioru w przyszłą niedzielę w zakrystii.

4. W sobotę pożegnaliśmy naszego młodego parafianina Kacpra Grzesińskiego w par. MB Częstochowskiej w Drzeczkowie.

5. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” 143 rodzinom, które już ją złożyły. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Pod chórem są wystawione skarbony na ofiary do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła. Dotąd zebraliśmy 947,54 zł.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za ofiary na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach składane w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Również za wpłacone dzierżawy i podatek za ziemię. W środę minął termin podatku a za dwa tygodnie mija termin dzierżawy. Również termin opłat za ławki. Ponieważ niektóre się zwolniły mogę wpisać w to miejsce nowych chętnych.

7. „Bóg zapłać” za wykonane w tym tygodniu prace. Kontynuujemy remont zakrystii w kościele św. Teresy. W tym tygodniu będziemy malować ściany. Zakończyliśmy odnawianie drzwi. Zostały przewiezione meble na miejsce przeznaczenia. Zakupiłem stojak liturgiczny. Zapłaciłem kolejną ratę za wykonane prace w zakrystii. 

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Nowej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński