Wielki POST

Chór Parafialny

Parafialny Chór “Jubileuszowy” powstał 20.02.2000r., a jego działalność zakończyła się w 2020 roku. Chór przez cały czas istnienia prowadził Pan Tomasz Wasielewski (Organista). Inicjatorem powstania chóru był ks. Tomasz Morasz. Parafialny chór liczył ok. 20 członków, swoim śpiewem uświetniał uroczystości i święta kościelne. W okresie 20 lat aktywności chóru wiele osób zaangażowało się i “odnalazło” w grupie wielbiącej Pana Boga śpiewem. Przez kilka lat dyrygentem Chóru był Pan Antoni Dera.

Chor_2002a

Parafialny Chór “Jubileuszowy” z Ks. Proboszczem Tomaszem Moraszem – 2001r.

Na repertuar chóru składały się przede wszystkim pieśni i utwory religijne na cały rok liturgiczny. Członkami chóru byli rozmiłowani w śpiewie i chóralistyce mieszkańcy naszej parafii w różnym wieku. Chór bardzo ambitnie podchodził do służby muzycznej na rzecz naszej parafii pracując systematycznie nad emisją głosu, brzmieniem, interpretacją utworów, a przede wszystkim nad stosownością doboru śpiewów do liturgii.

Chor_2008a

Parafialny Chór “Jubileuszowy” z ks. Biskupem Grzegorzem Balcerkiem- 03.06.2008r.

Chor_2010a

10-lecie Parafialnego Chóru “Jubileuszowy” z ks. Proboszczem Pawłem Moraszem – 13.02.2010r.

Archiwalny skład Parafialnego Chóru
Ciszewska Maria Dudziak Krystyna Kowalska Daniela
Krysman Mariola Książkiewicz Hanka Mikołajczak Danuta
Mikołajczak Ewa Oleksiak Aleksandra Rusek Barbara
Skarżyńska Barbara Słoma Wiesława Stachowiak Weronika
Szklarz Adam Dera Antoni
Dyrygent
Wasielewski Tomasz
Organista
Członkowie Chóru, którzy odeszli do Pana
+ Duda Ryszard + Skrzypczak Maria + Zamelski Józef
+ Wesołowski Andrzej

15-lecie_Choru_2015a

Parafialny Chór “Jubileuszowy” z Ks. Proboszczem Piotrem Kuflińskim – 21.02.2015r.