Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. We wtorek wspominamy św. Kazimierza Królewicza – święto.
  3. W środę rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W dniu tym obowiązuje jak w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a dorosłych (18 – 60 r.) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na nasze głowy popiół, jako znak nawrócenia, którego chcemy dokonać w czasie Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji. Czas Komunii św. wielkanocnej zaczyna się w Archidiecezji Poznańskiej od niedzieli 2 marca i trwać będzie do uroczystości Najświętszej Trójcy tj. 15 czerwca 2014 r. włącznie. Przyjęcie Sakramentów św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do pod-stawowych obowiązków katolika.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00. Spowiedź św. od godz. 16:30 w kościele św. Teresy. O godz 17:15 droga krzyżowa w a po niej Msza św. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Słowo Boże głosi w tym roku Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej ks. Proboszcz Piotr Bartkowiak.
  5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczyna się we Farze w Śmiglu od II Niedzieli Wielkiego Postu tzn. 16 marca i potrwa przez cztery kolejne niedziele. Początek o godz. 16:00 I nauką, o godz. 16:30 Msza św., a po niej następna nauka.
  6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. W czasie rekolekcji jest możliwość zamówienia dodatkowych Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł). Opłaty nie są obowiązkowe, tylko dla tych, którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku do 15 marca i dzierżawę za I półrocze do 30 marca.
  7. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona od osoby 3 zł razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia musi uregulować od 100% mieszkańców niezależnie od tego ile zbierzemy. Większe ofiary zostaną przeznaczone na rekonstrukcję prezbiterium w kościele św. Bartłomieja. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w kościele są przeznaczone na zakup drewna dębowego do kościoła św. Bartłomieja, które już zostało zamówione. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Zamówiłem również nową figurę Chrystusa do Grobu Pańskiego.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprząta-nie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 114a – 106a a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 104 – 94.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz